CZY ŻYJEMY W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI?

  Teorii o rzeczywistości, w jakiej żyjemy, jest dość wystarczająca ilość by móc w nich pogubić się.

Bardzo ciekawie, a jednocześnie przystępnie tłumaczy nam “Teorię Wszystkiego” Thomas Campbell.

Thomas Campbell jako fizyk, stara się w bardziej naukowy sposób, przedstawić to co najczęściej jest przedstawiane w sposób bardzo subiektywny i zakrawający o zjawiska nadprzyrodzone, magiczne, eteryczne.

Oczywiście, każdy może mieć własne zdanie na ten temat. I dobrze, ponieważ zaczynamy myśleć … hmm, być może samodzielnie i nieco inaczej.

Thomas Campbell – Czy Żyjemy w Wirtualnej Rzeczywistości? Cz.1.

 

Thomas Campbell – Czy Żyjemy w Wirtualnej Rzeczywistości? Cz.2.

Thomas Campbell

Thomas Campbell (9 grudnia 1944 r.) Uzyskał tytuł magistra fizyki na uniwersytecie Purdue i rozpoczął karierę w przemyśle jądrowym. We wczesnych latach 70. zaczął badać zmienione stany świadomości u Boba Monroe w Instytucie Monroe w Wirginii przy użyciu podstawowych metod naukowych. Campbell wykorzystał to, czego doświadczył bezpośrednio i nauczył się od wszystkich eksperymentów w Instytucie i napisał trylogię ” My Big TOE ” (TOE oznacza “teorię wszystkiego”).

Według niego “przedstawia wyniki i wnioski z trzydziestu lat dokładnego naukowego badania granic i zawartości rzeczywistości zarówno z fizycznego, jak i metafizycznego punktu widzenia … Wymagając wysokiej jakości powtarzalnych, empirycznych, dowodowych danych, aby oddzielić to, co prawdziwe (istnieje niezależnie i zewnętrznie) z tego, co wyobrażone lub iluzoryczne; Campbell naukowo wyprowadził ten ogólny model rzeczywistości. “Dzisiaj Thomas wykłada naturę rzeczywistości, a także pracuje jako konsultant naukowy w amerykańskim przemyśle obronnym.

Teoria w “My Big TOE” mówi, że “wszystko, co istnieje” jest niewyobrażalnie wielkim źródłem cyfrowej świadomości, którą Campbell nazywa AUM (absolutny nieograniczony szereg sekwencji, wzorów, rzeczywistości, wymiarów i istnienia. AUM jest świadomy, aktywny, Celowo każdy z nas, świadome istoty, jest zindywidualizowanym podzbiorem AUM, tym większa świadomość Nasza pozorna rzeczywistość czasoprzestrzenna jest wirtualna, “laboratorium uczenia się”, które AUM ewoluowało, aby poprawić jakość naszej 

świadomości. AUM może sam ewoluować w szybszym tempie, używa słowa “miłość” jako słowa opisującego, jak wysokiej jakości niskie entropia świadomości oddziałują z innymi i definiuje duchowość jako “jakość świadomości”.

Model AUM zawiera wiele “fizycznych realiów materii” (PMR), takich jak nasze własne, a także nie-fizyczne materii rzeczywistości (NPMR). Mogą one być zagnieżdżone. Campbell tworzy bardzo szczegółowy konceptualny model rzeczywistości, który zawiera cyfrowe zegary, symulacje i probabilistyczne futures. Ramy stanowią doskonałą podstawę dla obserwowanych efektów psi, mechaniki kwantowej, doświadczeń duchowych i zaawansowanych idei filozoficznych.

Pozdrawiam serdecznie – Wojciech