CHWYTAM WIATR WOLNOŚCI

Jak poczuć wolność? Po prostu odnaleźć siebie czystego, bez zakłamań i obłudy, poza maskami i fasadami tworzonymi dla potrzeb (?) zbiorowych stereotypów lub dla fałszywego obrazu siebie (jakże upiększającego lub poniżającego, lecz zawsze złudnego a w końcowym efekcie prowadzącego do bólu i cierpienia). Również odwaga, Miłość i śmiałość do pełnego zaufania dla siebie są bezcenne w każdej chwili i sytuacji by poczuć Wolność. Piszę o takiej Wolności, z którą czujemy się przyjemnie, radośnie, która jest szlachetna, moralna, etyczna i potrafi jednocześnie uszanować Wolność innych Istot. To bardzo ważne. Wolność jest w każdym zawsze i nie ma potrzeby aby o nią walczyć, to kwestia naszego wyboru, wolnej woli.

Powiem w tajemnicy 😉 że bardzo lubię oglądać bajki. Tu opowiem o pewnych sytuacjach w moim życiu. Otóż często kiedy opowiadam różne prawdziwe historie brzmiące fantastycznie, czasem magicznie, to słuchacze niedowierzająco odbierają treść i patrzą na mnie jak na wariata. To jest dla mnie dopuszczalne zjawisko. Ale kiedy opowiadam i kłamię celowo, ot tak dla żartu, to inni łykają to jak gęsi kluski. Oczywiście męczy mnie moje oszustwo i po zakończeniu opowieści wyjaśniam cel zastosowanych łgarstw… Rozeznanie w Prawdzie pozostawiam słuchaczom, ponieważ nie zawsze muszę cokolwiek i komukolwiek udowadniać prawdę.

A teraz przedstawię piosenkę, która porywa mnie w optymizm i w smak radosnej Wolności.

Chwytam wiatr (piosenka z filmu “Merida Waleczna”)

Kto z Was nie pamięta walecznej Meridy? Szkockiej księżniczki, która lepiej radziła sobie z łukiem i jazdą konną niż z wyborem męża?

Pełnometrażowy film animowany ze studia PIXAR zdobył w 2013 roku Oskara, nagrodę BAFTA i Złoty Glob!

Anita Lipnicka zaśpiewała w nim piękną, utrzymaną w folkowym nastroju piosenkę o marzeniach – „Chwytam wiatr”.

Pozdrawiam serdecznie

– Wojciech