CIEKAWOSTKI NIE TYLKO O NOWIU KSIĘŻYCA

 Co niby takiego ciekawego jest w nowiu Księżyca? Przy pełni, tam to się podobno niesamowite historie dzieją! Uwierzcie, lepiej przeczytaj coś więcej o nowiu a możesz się zaciekawić i poszukać o wiele, wiele więcej ciekawszych wiadomości o naszym Księżycu?

Najbliższy nów Księżyca przypada 9 września 2018. Kolejne nowie wypadają: 9 października 2018 , 7 listopada 2018 , 7 grudnia 2018 , 6 stycznia 2019 .

W trakcie nowiu Księżyc tworzy wyjątkową koniunkcję wraz ze Słońcem, podczas której oba ciała niebieskie mijają się i zajmują to samo położenie względem siebie. W tej pozycji cała strona Srebrnego Globu widoczna z Ziemi jest skąpana w cieniu, wobec tego nie jesteśmy w stanie dostrzec go gołym okiem. Podczas nowiu może wystąpić zaćmienie Słońca. Niestety całkowite zaćmienie w Polsce będziemy mogli obserwować dopiero w 2135 roku.

Naukowcy zajmujący się badaniem wpływu planet na organizmy żywe odkryli, iż z chwilą kiedy Słońce i Księżyc osiągają kulminację, następuje stabilizacja równowagi chemicznej w naszych organizmach. Podczas nowiu znacząco zwiększa się ilość jonów w atmosferze, dlatego też podczas tego okresu łatwiej jest nam osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię. Jony te mają bowiem zbawienny wpływ na nasz system nerwowy, który funkcjonuje teraz bez zbędnych zakłóceń. Podczas nowiu czujemy się zatem w pełni sił witalnych i jesteśmy gotowi rozpocząć nawet najbardziej śmiałe przedsięwzięcia. To również korzystny czas na realizację nowych postanowień. Jest to bowiem moment zatrzymania, skupienia uwagi, czas refleksji i medytacji nad własnym życiem. W tym okresie warto zatem zaplanować i wytrwale dążyć do zaplanowanych wcześniej celów, których do tej pory nie byliśmy w stanie z jakichkolwiek przyczyn zrealizować. Srebrny Glob będący w nowiu pozwoli nam wytrwać w sile poprzez zakodowanie tych celów głęboko w naszej podświadomości.

Kiedy Księżyc zanika, organizm ludzki pozbywa się wszystkich zalegających w nim toksyn. Łatwiej wówczas uwolnić się od uporczywych nałogów i rozpocząć dietę odchudzającą. Zdolność samooczyszczania organizmu jest bowiem znacznie większa niż w pozostałych fazach Księżyca, dlatego też wszelkie trucizny oraz wodę można znacznie szybciej wydalić. Łatwiej jest nam także zrezygnować z niezdrowych dań i napojów, do których się mocno przyzwyczailiśmy.

Nów pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm, dlatego też wraz z nim mniej odczuwalne stają się skoki ciśnienia i stresy. Dawniej wierzono, że ci którzy przyszli na świat w tej właśnie fazie Księżyca są już z reguły bardziej opanowani i samowystarczalni od innych. Rzadko i niechętnie korzystają z rad bliskich a opinie otoczenia niewiele ich obchodzą. Zazwyczaj też osoby urodzone w nowiu, choć bardzo kontaktowe, zaabsorbowane bywają własnymi uczuciami i zainteresowaniami. Zdolność do koncentracji i umiejętnego kierowania własnym życiem pozwala im osiągać wymarzone cele.”

Zacytowałem kolorem nieba powyższy tekst ze strony: https://www.rytmnatury.pl/now-ksiezyca

A co znaczą takie określenia Księżyca jak “Niebieski Księżyc” lub “Krwawy Księżyc” , cześciej określany w języku angielskim “Blue Moon”, “Blood Moon”?

  Niebieski Księżyc – określenie drugiej pełni Księżyca w ciągu miesiąca kalendarzowego. Jest to zjawisko rzadkie, występujące raz na kilka lat (średnio raz na 2,5 roku). Ponieważ pełnia występuje co 29,5 dnia, większość miesięcy ma tylko jedną pełnię.

Wbrew obiegowej opinii, podczas blue moon Księżyc nie zamienia się w niebieską kulę. Nazwa ma jedynie podkreślić wyjątkowość tego zjawiska – stąd w języku angielskim pojawiło się wyrażenie “once every blue moon” (pol. “raz na jeden niebieski księżyc”), mające oznaczać coś niezmiernie rzadkiego.

      Superksiężyc. To Księżyc który nie tylko jest w pełni, ale też znajdzie się w perygeum orbity wokółziemskiej. Co znaczy, że Księżyc będzie w najbliższej możliwej odległości od Ziemi. Przybierze też nienaturalną, czerwoną barwę, stąd nazywany jest również Krwawym Księżycem.

Niebiesko-Krwawy Super Księżyc (czyli Super Blue Blood Moon) – taką nazwę otrzymało od NASA zjawisko, które w 2018 roku można było zaobserwować na niebie 31 stycznia.

Krwawy Księżyc ukazuje się nam w odcieniach czerwieni. Otóż za jego czerwoną barwę odpowiedzialne jest zaćmienie Księżyca. Kiedy satelita znajdzie się w cieniu Ziemi, oświetlany jedynie tą częścią promieniowania Słońca, która dotrze do Księżyca załamana w ziemskiej atmosferze. Będzie to głównie światło czerwone. Barwa Superksiężyca, jaką zobaczymy, może być różna – możemy ujrzeć Księżyc koloru krwi, czy też Księżyc brunatny.

I coś z dowcipów z Księżycem w tle:

Armstrong ląduje na Księżycu. Wysiada z lądownika i mówi:

– To jest mały krok dla człowieka, ale duży dla … Zaraz, co to?

Patrzy, a parę metrów dalej pali się ognisko, przy którym siedzi troje ludzi i pieką kiełbaski. Okazuje się, że są to Rosjanin, Egipcjanin i Polak.

– A wy co tu robicie? – pyta Armstrong.

– No, ja akurat doiłem krowę i jak pieprznęło w Czarnobylu to aż tu doleciałem. – mówi Rosjanin.

– A ja – mówi Egipcjanin. – chodziłem po piramidach i tak jakoś mnie przerzuciło.

– No a ty? – pyta Polaka.

– Nie wiem, z wesela wracam.

Pozdrawiam serdecznie

– Wojciech