JAKIE MASZ MARZENIA?

marzenia

   Marzenia – one są naprawdę piękne i kolorowe. Dają często poczucie pełności, spełnienia się i przenoszą nas w strefę komfortu psychicznego.

 

Wszyscy marzymy, dążymy do szczęśliwego, kreatywnego życia, pełnego radości.

W tym momencie zastawiam się co myślisz o marzeniach? W tym temacie sam mam wiele przemyśleń i takich ogólnych pytań. Dla przykładu podam kilka:

1. Czy robię cokolwiek, nawet małymi krokami (etapami), co zbliża do spełnienia naszego marzenia a może kilku?

2. Czy pozostają “w chmurze”, czyli w ciągłych rozmyślaniach, bujaniu w obłokach, bo tak wygodniej?

3. A może oddaję się takim marzeniom, z jednoczesnym zwątpieniem na końcu, że nigdy tego nie osiągnę, (dlaczego tak myślę)?

4. Ooo! Teraz najciekawsze z wszystkich pytań – A co dalej będzie, kiedy nie wiadomo skąd, być może nagle, całkiem nieoczekiwanie moje/Twoje marzenie spełniło się?

5. Może wydawać się zbędne lecz uważam za istotne pytanie. Mianowicie:

Czy marzenia rzeczywiście są moje i być może nie zdaję sobie sprawy z tego, że tak naprawdę spełniam wyłącznie oczekiwania rodziny, społeczeństwa w moim środowisku, dostosowuję się do wymogów systemu, bo wtedy jestem “akceptowany, głaskany”?

Wystarczy tych pytań. podczas szczerych odpowiedzi zorientować się czy naprawdę chcę urzeczywistnienia marzeń, ich realizacji, czy w konfrontacji “twarzą w twarz – face to face” z spełnionym marzeniem, podwijam ogon i uciekam, będąc zdezorientowany zaskoczeniem lub kiedy zabrakło mi sił do dźwignięcia tak wielkiego szczęścia. Istne szaleństwo – i do śmiechu, i do łez.

Pozornie, może te pytania brzmią głupio, bo któż nie chciałby spełnienia marzeń. Przecież po to mamy marzenia czy myśli życzeniowe aby zaistniały w życiu, przejawiły w materialnym świecie. Warto poważnie zadać sobie takie pytania i odpowiedzieć na nie tak, jak podpowiada Tobie intuicja. Możesz też odpowiadać analizując realia, możliwości, własne siły lub potencjał własnej mocy. Ale ten sposób bardziej oddala od spełnienia marzeń zamiast zaistnienia ich w Twoim życiu.

Myślę o moich marzeniach, tych które już przejawiły się i tych które czekają w kolejce. Mam chęć aby napisać o tym jakie miałem i jak pojawiło się ich spełnienie oraz o tych jeszcze niespełnionych.

Pozdrawiam serdecznie

– Wojciech