O mnie

 Szczęśliwie przyszedłem w słoneczną niedzielę na śliczny i ciekawy świat w roku 1964. Życie bywa czasami przewrotne i w niewielkim stopniu zrozumiałe. Zrozumienie, że nie istnieje coś takiego jak przeznaczenie, jest doświadczane wraz z rozwojem świadomości. I jest obrazem naszej rzeczywistości, którą sami tworzymy.

Dlatego tylko kilka zdań o sobie napiszę. Od roku 1999 w wyniku wypadku komunikacyjnego jestem osobą niepełnosprawną z porażeniem czterokończynowym – tetraplegia.
Uszkodzenie rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym C5, C6.

Tak odmienił się w ułamku sekundy mój świat. Czy na “dobre”, czy “złe”?
Tego nie rozważam … – Życie w każdym momencie o czymś nas informuje, kieruje w odpowiednim kierunku abyśmy mogli rozwijać się. Bywa, że dostrzegamy te korzystne zmiany dopiero z perspektywy czasu.

Rok intensywnej rehabilitacji przyniósł niewielkie zmiany. Potrzebna jest mi pomoc osób trzecich. Z tego powodu od roku 2000 jestem pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej w … woj. Lubuskim.
Staram się funkcjonować w pełni na ile pozwala stan zdrowia, cieszyć się każdą chwilą, jak również przezwyciężać trudności.

Mieszkam w DPS-ie, w miłej, niewielkiej wsi Bełcze. Stwarza to swego rodzaju ograniczenia ale sympatia mieszkańców i ich ludzkie serca są ważniejsze. Pragnę być bardziej aktywny a swoim szczęściem dzielić się z innymi ludźmi.
Komputer jest narzędziem do nauki i samorozwoju, do kontaktu ze stowarzyszeniami, z organizacjami, indywidualnymi osobami, rozrywki, komunikacji. Zasobami wiedzy i doświadczeniem pomagam innym osobom w podobnym położeniu. Jest to moje “okno na świat”.
Cieszę się każdą chwilą. A przynajmniej robię co mogę ,nawet w mało sprzyjających okolicznościach aby żyć szczęśliwie w obecnej chwili. Jestem świadomy, że nic nie jest na stałe, tylko zmiana jest stała.
Moje zainteresowania:
– rozwój duchowy, osobisty,
– lubię czytać,
– fotografia,
– muzyka  ,
– przyrodę i jej tajemnice,
– komputer i internet,
– jestem otwarty na ludzi, przeróżne nowości.
Samookreślenie mojego istnienia nie jest w pełni możliwe. Zawsze będzie to niewielkim fragmentem tego kim lub czym jestem. Najkrócej pisząc – jestem człowiekiem.